Karta kredytowa. Czy umiesz z niej korzystać?

Często można usłyszeć, że karta kredytowa to najgorsze zło i została wymyślona przez banki tylko po to, by ich klienci płacili jak największe odsetki. To jednak niesprawiedliwa opinia. Karta kredytowa jest bardzo wygodnym rozwiązaniem dla przeciętnego konsumenta, jednak wiele osób nie potrafi z niej poprawnie korzystać. Jakie błędy popełniamy najczęściej?

Zakup działki. Kredyt hipoteczny czy gotówkowy?

Mieszkania, domy i ziemia w okolicy dużych miast obecnie osiągają tak wysokie ceny, że niewiele osób może pozwolić sobie na ich zakup bez zastrzyku gotówki w postaci kredytu. Wydawać by się mogło, że jedynym słusznym wyborem w tym przypadku jest kredyt hipoteczny. Jeśli jednak przyjrzymy się temu problemowi bliżej, okaże się, że czasami warto rozważyć

Kredyt konsolidacyjny: dlaczego raty są niższe. Konsolidacja rat

Kredyt konsolidacyjny jest wręcz wybawieniem dla osób, które mają za dużo zobowiązań kredytowych. Czasami okazuje się, że wysokość wszystkich rat to więcej, niż może znieść ich domowy budżet. Wtedy znajomi polecają im kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu uda się obniżyć ratę. Jak to możliwe? Jak działa kredyt konsolidacyjny? Kredyt konsolidacyjny, najprościej mówiąc, polega na zastąpieniu kilku różnych

Kalkulator kredytowy. Czym jest?

Osoby szukające w Internecie informacji o możliwości wzięcia kredytu, prędzej czy później trafiają na kalkulatory kredytowe, które pomagają im obliczyć wysokość raty. Wielu internautów jednak źle interpretuje dane z kalkulatora i niemiło zaskakuje się, gdy trafia do banku, by wypełnić wniosek o kredyt. Co warto wiedzieć o kalkulatorach?

Banki a parabanki. Czym się od siebie różnią?

Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy z tego, czym są parabanki. Wydaje im się, że działają na podobnych zasadach co instytucje bankowe, a co za tym idzie, klienci obu instytucji otrzymują zbliżone oferty. To jednak nieprawda. Warto przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej.

Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem. Dlaczego warto?

Pośrednicy nieruchomości nie cieszą się niestety w Polsce renomą. To z powodu osób, które kuszone możliwością sporego zarobku zatrudniają się w tym zawodzie, nie pamiętając jednak, że to satysfakcja klienta jest kluczowa podczas transakcji. Tymczasem dobry pośrednik na wielu osób kupujących czy sprzedających mieszkanie jest wsparciem dla wagę złota. W dzisiejszym wpisie, na przykładzie tych

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

Różnorodnych ofert finansowych jest obecnie na rynku bardzo wiele. Dotyczą one m.in. leasingu, kredytów, ubezpieczeń itd. Jednocześnie warunki dotyczące pozyskiwania różnorodnych zobowiązań, w tym przede wszystkim kredytowych, zmieniają się bardzo szybko, a produkty bankowe, często reklamowane jako bardzo korzystne, w praktyce wymagają indywidualnego podejścia i szczegółowej analizy.

Czym jest kredyt krótkoterminowy dla firm?

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z różnych rodzajów kredytów, które różnią się warunkami, wysokością zobowiązania, a także dopuszczalnym okresem spłaty. Skupimy się na podziale z uwzględnieniem tego ostatniego czynnika, czyli okresu spłaty.

Kredyt na samochód. Co warto wiedzieć?

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez samochodu. Niestety, auta dla Polaków wciąż są stosunkowo drogie. Z tego powodu część kierowców decyduje się na zakup pojazdu, biorąc kredyt samochodowy. Co warto o nim wiedzieć?

Jak poradzić sobie ze spiralą długów?

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto chociaż raz w życiu wpadł w tzw. spiralę długów. Banki i parabanki kuszą nowymi ofertami kredytowymi, a konsumenci chętnie z nich korzystają, aby zakupić wymarzony samochód czy wyjechać na egzotyczne wakacje. Gdy zaczyna im brakować pieniędzy na spłatę rat, dobierają kolejny kredyt i zadłużają się coraz bardziej. W

Szukasz pomocy ? Zapraszamy do Kontaktu.