Inwestowanie w nieruchomości. Czy nadal się opłaca?

Coraz więcej Polaków przekonuje się, że oszczędzanie pieniędzy na lokatach czy kontach oszczędnościowych w bankach jest nieopłacalne. Czy istnieje korzystniejsza finansowo i równie bezpieczna forma lokowania kapitału? Okazuje się, że wiele osób szansę na zysk dostrzegło w nieruchomościach. Ci, którzy 10-12 lat temu zainwestowali w mieszkania, dziś mogą je sprzedać i sporo zarobić. Czy nadal się to opłaca?

Mieszkanie zamiast lokaty w banku

W porównaniu z lokatami bankowymi, nieruchomości są znacznie lepszym sposobem na pomnożenie kapitału. Stopy procentowe od dłuższego czasu utrzymują się na niezwykle niskim poziomie, co skutecznie zniechęca do oszczędzania w bankach. Nie przynosi to oczekiwanego zysku, a jednocześnie zgromadzone tam środki po pewnym czasie tracą na wartości. Z mieszkaniem jest inaczej, wynajmowane zarabia dwutorowo, otrzymujemy pieniądze z wynajmu oraz w perspektywie kilku/kilkunastu lat nasza nieruchomość zwiększa swoją wartość w danej lokalizacji.

Zakup mieszkania to pewna, a jednocześnie dość bezpieczna forma inwestowania. Jest to znacznie korzystniejszy sposób na sukcesywne pomnażanie kapitału niż lokaty, a jednocześnie wiąże się ze zdecydowanie mniejszym ryzykiem niż np. gra na giełdzie.

Inwestycyjny zakup nieruchomości może być zrealizowany za gotówkę, ale najczęściej wspomagamy się kredytami hipotecznymi, które wciąż są atrakcyjne na naszym rynku.

Za inwestowaniem w rynek nieruchomości przemawia jednak wiele innych argumentów. Przede wszystkim właściciele mieszkań na wynajem nie narzekają na problemy ze znalezieniem lokatorów. Co więcej, większość specjalistów rynku nieruchomości i serwisów branżowych przekonuje, że stawki najmu będą wzrastać. Rosnące ceny czynszu nie są już dla nikogo zaskoczeniem.

Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie mieszkania dwupokojowe z oddzielną kuchnią. Największą grupę najemców stanowią studenci, bezdzietne pary, single, a w niektórych większych miastach również obcokrajowcy, głównie obywatele Ukrainy.

Jak inwestować w nieruchomości?

Chcesz zainwestować w nieruchomości, ale nie do końca wiesz, jak się do tego przygotować i zrealizować swój plan? Możesz skorzystać ze wsparcia eksperta finansowego specjalizującego się w nieruchomościach. Taką pomocą zapewniają specjaliści w firmie Consilo Finanse i Nieruchomości. W ten sposób będziesz mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia profesjonalistów, którzy od lat działają na rynku nieruchomości, są w stanie sprawnie przeprowadzić każdą transakcję, służą fachową radą oraz nowoczesnymi narzędziami, które pozwolą ci z zyskiem inwestować oszczędności.Consilo Finanse i Nieruchomości