Doradca kredytowy a ekspert kredytowy. Poznaj główne różnice (cz. II)

Klienci planujący wzięcie kredytu bankowego często potrzebują profesjonalnej pomocy w podjęciu ostatecznej decyzji. Można wówczas skorzystać z usług doradcy kredytowego lub eksperta kredytowego. Jaka jest różnica pomiędzy tymi profesjami? W serii artykułów składających się z dwóch tekstów postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. W pierwszym tekście wyjaśniliśmy, na czym polega specyfika działania doradcy i eksperta kredytowego. Tym razem podpowiemy, które rozwiązanie, z czyich usług warto skorzystać podczas ubiegania się o kredyt w banku.

Doradca czy ekspert kredytowy?

Zacząć należy od tego, że zarówno doradcy, jak i eksperci kredytowi mają nie tylko znacznie większe doświadczenie niż klient, ale i możliwości. Dzięki temu mogą zaoferować najkorzystniejsze rozwiązania, jakie są dostępne w konkretnym przypadku. Dodatkowo kredytobiorca nie musi tracić czasu na samodzielne gromadzenie i porównywanie wielu ofert bankowych.

Liczba doradców na rynku jest nieco mniejsza niż profesjonalnych ekspertów kredytowych (szczególnie po wejściu w życiu ustawy o kredycie hipotecznym). Jeśli więc zależy nam na czasie i szybko potrzebujemy fachowego wsparcia finansowego, lepiej zgłosić się do eksperta, który również ma stosowną wiedzę, wykształcenie i – co najważniejsze – doświadczenie.

Wielu klientów obawia się jednak, że oferta, jaką może przedstawić ekspert, jest ograniczona wyłącznie do kilku banków, z którymi współpracuje. Nie zawsze te obawy są zgodne z prawdą, ponieważ każdemu profesjonalnemu ekspertowi zależy na tym, aby zapewnić kredytobiorcom jak najbardziej urozmaicony i dostosowany do potrzeb zakres możliwości kredytowych. Co więcej, jako klient można wymagać od niego informacji na temat banków, z jakimi współpracuje. W ten sposób już na początku można ocenić, czy propozycje danego eksperta są atrakcyjne, czy też nie.

Ubiegasz się o kredyt? Zadbaj o profesjonalne wsparcie

Proces ubiegania się o kredyt hipoteczny, gotówkowy czy obrotowy zwykle jest dość skomplikowany, czasochłonny i wymagający od potencjalnego kredytobiorcy sporego przygotowania. To główne przeszkody, które pojawiają się podczas wnioskowania i znacznie wydłużają przebieg całego postępowania bankowego. Brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności sprawnej oceny ofert bankowych często może zaważyć na decyzji kredytowej. Z tego też powodu klienci powinni skorzystać ze wsparcia, jakie zapewniają doradcy i eksperci kredowy.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na doradcę, czy na eksperta, zawsze powinniśmy dążyć do tego, aby wsparcia udzielała nam osoba godna zaufania i zapewniająca usługi na najwyższym poziomie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że cała transakcja przebiegnie sprawnie i pomyślnie.Consilo Finanse i Nieruchomości