POZNAJ SWOJEGO EKSPERTA: Wojciech Obrzut

W dzisiejszym artykule przedstawiamy Wam bliżej osobę Wojciecha Obrzuta – jednego z naszych Eksperów Finansowych. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda jego codzienna praca w biurze Consilo oraz w jakich sprawach wspiera wnaszych  klientów, zachęcamy do lektury!

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z branżą finansów i dlaczego obrałeś taki kierunek rozwoju?

Moja przygoda rozpoczęła się ponad 11 lat temu, gdy zacząłem pracować w Alior Banku, a niecałe 2 lata później zacząłem pracę jako Ekspert kredytowy. Nie miałem jakiegoś specjalnego celu. Po prostu tak wyszło. Branża finansowa już wtedy była dla mnie bardzo interesująca.

Z jakimi wyzwaniami spotkasz się w codziennej pracy jako ekspert finansowy? 

Wyzwaniem dla eksperta finansowego jest przede wszystkim praca z ludźmi. Każdy klient jest inny, każdy ma inną sytuację życiową, a nawet każdy kredyt różni się od siebie. Połączenie wszystkich  kropek tak, aby nie wyjść poza kontur wymaga m.in. dużej empatii. Dopasowanie najlepszej oferty do indywidualnych preferencji klienta bywa trudne, ale zawsze staram się sprostać temu wyzwaniu. 

Dlaczego warto skorzystać z porady eksperta finansowego? Jakie korzyści daje to klientowi?

Klient jest w stanie w jednym miejscu sprawdzić swoją zdolność kredytową w różnych bankach, dzięki czemu może zaoszczędzić swój czas i co najważniejsze, skorzystać z doświadczenia osoby, która budowała je przez wiele lat. Takie doświadczenie, nieszablonowe podejście, umiejętność “zdrowego kombinowania”, znajomość podejścia każdego banku do konkretnych tematów kredytowych, gwarantuje klientowi przejście przez całą procedurę z podniesioną głową. Bez żadnych zaskoczeń.

Z jakich usług mogą skorzystać Twoi klienci? W jakich sprawach możesz im pomóc?

Klienci mogą liczyć na moje wsparcie we wszystkich tematach dotyczących kredytów –  hipotecznych, gotówkowych, firmowych, a także kwestiach ubezpieczenia na życie i ubezpieczenia nieruchomości.

Czy ekspert finansowy wspiera klienta podczas przebiegu całego procesu, czy tylko doradza na samym początku?

Ekspert finansowy towarzyszy klientowi począwszy od analizy zdolności kredytowej, aż do wypłaty kredytu. To nie jest tak, że klient przychodzi, składamy wnioski, a następnie nastaje cisza. Przez całą procedurę mamy ze sobą stały kontakt, jest go naprawdę dużo. Staram się wspierać klienta na każdym etapie procesu i odpowiadać na wszystkie jego pytania. Oczywiście obsługa posprzedażowa jest częścią tej profesji. Częścią tej profesji jest fakt, że klient może “dożywotnio” się ze mną kontaktować w razie jakichkolwiek pytań lub problemów z wybranym bankiem. Zawsze zrobię wszystko co w mojej mocy by zaradzić problemowi.

Jakimi zasadami powinien kierować się klient przy wyborze oferty kredytowej?

Moim celem jest przedstawić wszystkie za i przeciw każdej oferty. Oczywiście poznając klienta mogę sugerować co w danym przypadku moim zdaniem jest słuszne. Klient tego słucha, analizuje i w ten sposób decyduje, które rozwiązanie jest dla niego najkorzystniejsze. . Najważniejsze dla mnie jest to, by podjął decyzję zupełnie świadomie. Jeżeli się tak dzieje to cokolwiek by się nie działo, kredyt będzie zrobiony dobrze.

Jak pomagasz klientom w wybraniu najkorzystniejszej oferty kredytowej?

Szczegółowo przedstawiam klientowi wszystkie możliwości. Wspólnie porównujemy oferty, a następnie dopasowujemy je do preferencji klienta.

Czy branża finansowa odczuła skutki ostatnich lat, które nie były łatwe z powodu pandemii oraz wojny na Ukrainie?

Na pewno pandemia miała duży wpływ na naszą branże. Jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, ostatnie miesiące to rzeczywiście trudny czas. Jednak trudno mi jest odpowiadać za całą branżę, ponieważ Ekspert Ekspertowi nierówny… Część specjalistów przez cały ten czas miała klientów, część niestety nie. Trzeba jednak przyznać, że zmniejszenie zdolności kredytowej, zmiana liczenia i podejście banków, które nastąpiło w kwietniu 2022 mocno utrudniło pracę w naszej branży, co spowodowało liczne przebranżowienia ekspertów finansowych do innych zawodów.

Czy to dobry i bezpieczny czas na decyzję o kredycie, np. hipotecznym?

Sądzę, że dobry i bezpieczny czas na podjęcie decyzji o wzięciu kredytu jest wtedy, kiedy człowiek dojrzewa do tego, aby wyprowadzić się od rodziców, lub skończyć z opłacaniem komuś innemu takiego właśnie kredytu. Jeżeli dany klient ma zdolność kredytową, stać go na zapłacenie miesięcznej raty, nie narażając przy tym budżetu swojego gospodarstwa domowego i jeśli przy tym może zachować dotychczasowy standard życia, a przede wszystkim nie traktuje kredytu jak zło koniecznie, tylko jak możliwość wzbogacenia i usamodzielnienia się, wówczas jest bardzo dobry czas na wzięcie kredytu.

Co sądzisz o nowym programie rządowym “Bezpieczny kredyt 2%”?

Jest to program, który w znaczący sposób pomoże ludziom spłacać “rozsądne raty”. Ma jednak trochę haczyków, gwiazdek. Ogólnie pozytywnie myślę o tym programie. O szczegółach można przeczytać między innymi na naszym blogu.

Ile kosztuje skorzystanie z pomocy eksperta?

Dla wielu klientów zaskakujące jest to, że cała współpraca ze mną nic ich nie kosztuje. Jestem wynagradzany przez banki, a moim zadaniem jest pomóc klientowi w uzyskaniu jak najlepszych warunków. Od zadowolonych klientów liczę tylko na polecenia. W ten sposób pracuję i działam od lat. 

Co lubisz robić po pracy? Czy masz czas na hobby?

Większość wolnego czasu spędzam z moją córeczką Mają… no i oczywiście Jej mamą 🙂  Staram się również wygospodarować czas na spotkania ze znajomymi. 

Jak klienci mogą się z Tobą skontaktować?

W każdy sposób – wystarczy zadzwonić pod nr 791366533,  wysłać mail na adres wojciech.obrzut@consilo.pl lub wejść na mój profil na FB – Wojciech Obrzut – Twój Ekspert Kredytowy. Zawsze chętnie pomogę.

Dziękuję bardzo za rozmowę!

Ja również i zachęcam wszystkie osoby potrzebujące wsparcia do kontaktu ze mną!Consilo Finanse i Nieruchomości