Kupujesz mieszkanie? Oto pułapki, których możesz uniknąć

Zakup mieszkanie to jedna z najpoważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć w swoim życiu. Bez względu na to, czy kupujemy lokal pod wynajem, z rodziną, samodzielnie, czy też dla dzieci, zawsze należy bardzo dokładnie oszacować tę inwestycję zarówno pod kątem sytuacji na rynku, jak i własnych możliwości finansowych.

Jest to szczególnie istotne, jeśli planujemy zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Istnieje wiele pułapek, które czyhają na kupujących mieszkania. Czy można ich uniknąć? Można, jednak potrzeba do tego nieco wiedzy, umiejętności i czujności. Wielu przyszłych nabywców decyduje się na współpracę z profesjonalnymi doradcami kredytowymi, którzy stanowią wsparcie w przypadku najbardziej problematycznych kwestii. Nasza firma zapewnia takie wsparcie, które obejmuje nie tylko kompleksowe doradztwo w zakresie kredytów, ale również nieruchomości, gdyż specjalizujemy się w obu tych dziedzinach. To najprostszy sposób, aby uniknąć pewnych kluczowych błędów przy zakupie mieszkania.

O czym musisz pamiętać przy zakupie mieszkania?

  • Cena to nie wszystko. Cena nieruchomości to oczywiście podstawowa kwestia, na którą zwracają uwagę kupujący. Nie powinna być jednak jedynym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję. Zawsze trzeba dążyć do idealnego stosunku ceny do jakości. Ważne jest nie tylko to, w jakim stanie jest mieszkanie czy cały budynek, ale również jego lokalizacja, otoczenie, infrastruktura osiedlowa, komunikacja oraz szereg innych aspektów, które będą miały bezpośredni wpływ na komfort naszego mieszkania w przyszłości. Czasami bardziej opłaca się zainwestować nieco więcej, aby otrzymać to, na czym najbardziej nam zależy.
  • Wybór kredytu jest równie ważny. Większość osób kupujących mieszkanie ubiega się o kredyt. Czasami sumy zobowiązania są wysokie, pokrywają znaczną część inwestycji, innym razem potrzebujemy stosunkowo niewielkiego wsparcia ze strony banku. W każdym przypadku trzeba jednak dokładnie przeanalizować propozycję kredytu – nie tylko pod kątem ilości środków, jakie planujemy zaciągnąć, ale również kosztu prowizji, ubezpieczeń i odsetek. A to właśnie za sprawą tych trzech czynników propozycje kredytowe w bankach mogą się znacząco od siebie różnić. Przy podejmowaniu tak ważnej decyzji, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który obiektywnie oceni, czy comiesięczna rata kredytu będzie adekwatna do naszych możliwości finansowych. Posiadanie własnego mieszkania to marzenie wielu osób, jednak warto dążyć do tego, cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za spełnienie tych marzeń, nie stanowiła zbyt dużego obciążenia w przyszłości.
  • Zawsze należy negocjować ceny mieszkań. Teoretycznie wszyscy o tym wiemy, w praktyce jednak nadal wielu kupujących, którzy decydują się na przeprowadzenie całej transakcji na własną rękę, ma problem niemały problem. Nic w tym dziwnego, sztuka negocjacji wymaga sporych umiejętności, a także znajomości trendów rynkowych. Na tym etapie nieocenioną pomoc zapewniają eksperci Consilo, którzy specjalizują się zarówno w dziedzinie finansów, jak i nieruchomości. Dzięki temu są w stanie zapewnić klientowi wsparcie obejmujące praktycznie wszystkie aspekty transakcji związanej z kupnem mieszkania. Ci, którzy nie podejmują prób negocjacji, zwyczajnie przepłacają.


Consilo Finanse i Nieruchomości