Czego możesz oczekiwać od swojego doradcy kredytowego?

Coraz częściej musimy podejmować ważne decyzje finansowe. Dotyczy to nie tylko przedsiębiorców, ale i osób prywatnych, które stoją przed koniecznością realizacji większych inwestycji związanych np. z zakupem mieszkania lub domu. Wiele z tych decyzji wiąże się z koniecznością ubiegania się o kredyt w banku. Niejednokrotnie brakuje nam niezbędnej wiedzy i umiejętności w wyborze najlepszego rozwiązania, które będzie dopasowane zarówno do potrzeb, jak i możliwości finansowych. I w takich właśnie przypadkach bardzo przydatna może okazać się pomoc profesjonalnego doradcy kredytowego.

Kiedy i kto najczęściej korzysta z usług doradców kredytowych?

Korzystanie z usług doradców kredytowych nie należy jeszcze do typowych usług, z jakich Polacy często korzystają. Niemniej z roku na rok coraz więcej osób poszukujących korzystnych rozwiązań kredytowych zgłasza się do specjalistów, którzy są w stanie im fachowo doradzić. Zauważamy szereg korzyści, jakie wynikają ze współpracy z doświadczonymi doradcami kredytowymi. Przede wszystkim wsparcie eksperta daje potencjalnym kredytobiorcom dostęp do wielu ofert różnych banków. Oprócz tego mamy zapewnioną szczegółową analizę potrzeb oraz naszej historii kredytowej. Fachowiec jest w stanie zweryfikować różne oferty pod kątem indywidualnych potrzeb klienta. Tworzy strategię działań, dzięki czemu można nie tylko dobrać odpowiedni produkt kredytowy, ale również uniknąć różnorodnych ryzykownych sytuacji, jakie mogą nastąpić podczas późniejszej spłaty zobowiązania.

Wsparcie doradcy kredytowego to przede wszystkim bezpieczeństwo. Oczywiście bardzo ważne jest przy tym, aby nawiązać współpracę z zaufaną firmą doradczą, która ma doświadczenie w branży.

W czym może pomóc doradca kredytowy podczas ubiegania się o kredyt?

  • Doradca kredytowy zapewnia kompleksowe wsparcie podczas ubiegania się o kredyt.
  • Doradca kredytowy jest w stanie zapewnić nam pomoc, bez względu na to, jaki jest cel kredytowania: zarówno w przypadku pożyczek pozabankowych, jak i przy zakupie mieszkania czy też konsolidacji dotychczasowych zobowiązań.
  • Podpowiada, jaka będzie optymalna kwota kredytu, która z jednej strony pozwoli zrealizować cel, a z drugiej strony nie będzie stanowić zbyt dużego obciążenia dla budżetu.
  • Z doradcą można też zastanowić się, w jakiej walucie najlepiej ubiegać się o kredyt.
  • Przed zaciągnięciem kredytu warto również zastanowić się nad okresem kredytowania, który będzie optymalny w przypadku konkretnego klienta.
  • Doradca kredytowy pomoże również dobrać rodzaj rat, które w konkretnym przypadku sprawdzą się najlepiej. Wyjaśni, jakie są różnice między rodzajami rat i jakie będą konsekwencje późniejszego wyboru.
  • Doradca przeanalizuje źródła i wysokość dochodów klienta i na podstawie tej wiedzy przedstawi oferty, które będą najbardziej dopasowane do klienta.


Consilo Finanse i Nieruchomości