Szukasz eksperta kredytowego? Oto 5 wskazówek, jak znaleźć najlepszego

Szukasz eksperta kredytowego, który zapewni ci kompleksowe wsparcie i fachowe doradztwo w procesie ubiegania się o kredyt? Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych zasad, którymi powinieneś się kierować, podczas wyboru najlepszego specjalistę.

Poznaj 5 wskazówek, jak wybrać najlepszego doradcę kredytowego

  1. Współcześnie bardzo wiele osób ma “swój” kredyt hipoteczny, więc możesz skorzystać z doświadczeń innych, aby zdobyć kilka cennych informacji dla siebie. Warto podpytać znajomych o polecenie godnego zaufania eksperta kredytowego. Rekomendacje to jeden z najlepszych i najbardziej wiarygodnych sposobów na znalezienie fachowca, z którego będziemy w przyszłości zadowoleni.
  2. Warto również samodzielnie zgromadzić dane na temat ekspertów kredytowych działających na rynku. Pomocny będzie w tym przede wszystkim internet. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, aby dotrzeć do wielu cennych informacji i opinii na temat różnych ekspertów. Fora internetowe czy portale społecznościowe stanowią cenne źródło wiedzy o różnych specjalistach.
  3. Staraj się unikać bardzo dużych firm, tzw. sieciówek, gdzie eksperci nie pracują na swoje nazwisko, a więc trudno im zaufać. Najczęściej eksperci kredytowi w takich firmach muszą działać zgodnie z różnymi wytycznymi korporacjami, nie można więc liczyć na indywidualne podejście. Jeśli zależy nam na tym, aby ekspert, z którym podejmiemy współpracę, poświęcił nam swoją uwagę i zapewnił nam całkowite wsparcie i doradztwo dostosowane do naszych potrzeb, lepiej skorzystać z usług specjalistów działających w mniejszych firmach, ale posiadających solidne doświadczenie i cieszących się renomą wśród swoich dotychczasowych klientów.
  4. Zapytaj eksperta kredytowego o jego doświadczenie zawodowe. Podczas wstępnej rozmowy warto przeprowadzić z nim rozmowę na temat tego, jakimi sprawami zajmuje się najczęściej, jakie procesy kredytowe przeprowadził ostatnio, czy podnosi swoje kwalifikacje zawodowe itd.
  5. Szukaj przede wszystkim profesjonalistów. Oprócz weryfikacji doświadczenia należy dowiedzieć się, w czym dokładnie specjalizuje się ekspert kredytowy. Rzadko zdarza się, że specjalista zna się na wszystkich dostępnych produktach finansowych. Konkretna specjalizacja, np. w dziedzinie kredytów hipotecznych, jest bardzo pożądana, gdyż daje nam gwarancję, że ekspert trzyma rękę na pulsie i jest prawdziwym specjalistą w swoim fachu.


Consilo Finanse i Nieruchomości