Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem. Dlaczego warto?

Pośrednicy nieruchomości nie cieszą się niestety w Polsce renomą. To z powodu osób, które kuszone możliwością sporego zarobku zatrudniają się w tym zawodzie, nie pamiętając jednak, że to satysfakcja klienta jest kluczowa podczas transakcji. Tymczasem dobry pośrednik na wielu osób kupujących czy sprzedających mieszkanie jest wsparciem dla wagę złota. W dzisiejszym wpisie, na przykładzie tych drugich sprawdzimy, dlaczego tak jest.


Doświadczenie, nie emocje

Osoby sprzedające mieszkanie,  którym żyły wiele lat, często są związane z nim emocjonalnie. Z tego powodu nieświadomie zdarza im się zawyżyć cenę nieruchomości. Często są sfrustrowane tym, że mieszkania nie tylko nikt nie chce kupić, ale też nikt nie chce nawet obejrzeć. Doświadczony pośrednik nieruchomości doskonale orientuje się w bieżących cenach mieszkań i trendach, jakie panują wśród kupujących. Znając realia, pomoże szybko oszacować cenę, która będzie rozsądna dla większości osób szukających nowego lokum.


Prawa ręka sprzedającego

Pośrednik zajmie się też wystawieniem ofert sprzedaży w świecie realnym, jak i wirtualnym. Doskonale wie, jak dobrze, które zalety mieszkania należy podkreślić, aby chętnych było więcej. Pośrednik zrobi też dobre zdjęcia nieruchomości oraz podpowie nam, które rzeczy codziennego użytku schować podczas fotografowania, aby mieszkanie wydawało się bardziej przestronne. Jeśli znajdzie się chętny kupujący, pośrednik stanie się naszą prawą ręką w kwestii dopilnowania formalności. Powie nam, jakie dokumenty mogą interesować kupującego, doradzi, jakie kwestie w umowie dodatkowo uregulować. Możemy zlecić mu także negocjacje cenowe, jeśli sami nie czujemy się dobrze w tej dziedzinie. Mieszkania, które mimo dobrej ceny nie znajdują lokatorów, warto promować na portalach ogłoszeniowych – pośrednik doskonale będzie wiedział jak to zrobić. Czasami jest zainwestować w home-staging, czyli subtelne odświeżenie mieszkania, aby sprzedać je z większym zyskiem. W zależności o budżetu sprzedającego, pośrednik poleci mu profesjonalnych home-stagerów.Consilo Finanse i Nieruchomości