Kredyt mieszkaniowy KrakówConsilo

consilo kredyt hipoteczny

Kredyt mieszkaniowy to rodzaj kredytu dedykowanego przede wszystkim osobom planującym zakup nieruchomości. Z uwagi na fakt, że jest to kredyt celowy wypłacone pieniądze kredytobiorca może przeznaczyć jedynie na inwestycje mieszkaniowe – budowę lub zakup mieszkania czy domu. Kredytem mieszkaniowym można również opłacić remont generalny, działkę rolną lub budowlaną, magazyny, garaże, itp. Ze względu na ich przeznaczenie najczęściej udzielane są w wysokich kwotach, a co za tym idzie – okres ich spłacania jest jednym z najdłuższych (w porównaniu z pozostałymi produktami finansowymi).

Wysokie kwoty, niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania sprawiają, że kredyt mieszkaniowy jest najdogodniejszą i najtańszą formą finansowania zakupu nieruchomości, remontu lub budowy. Wybierając kredyt pod zastaw zakupionej hipoteki można pozwolić sobie na bardzo opłacalną inwestycję. Dzięki licznym zmiennym parametrom oferta kredytowa może zostać idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. W czasie jednego spotkania, nasz Ekspert przygotuje i porówna dla Ciebie najlepsze oferty kredytowe.

Zalety kredytu hipotecznego na mieszkanie

Kredyt hipoteczny  jest kredytem długoterminowym, przeznaczonym na zakup nieruchomości. Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego  jest wpis do księgi wieczystej nieruchomości, dlatego też banki oferują tego typu finansowanie na preferencyjnych warunkach. Dzięki temu jest to najtańszy dostępny kredyt na rynku. Jedną z największych zalet kredytów hipotecznych jest łatwość ich uzyskania, jeśli tylko dysponujemy stabilnym źródłem dochodu i posiadamy zdolność kredytową. Ogromną zaletą kredytu hipotecznego jest również fakt, że nie jest on ograniczany kwotowo. Kredyt mieszkaniowy  można przeznaczyć jednak tylko na cele mieszkaniowe, a więc dokładnie na zakup lokalu mieszkalnego, domu jednorodzinnego oraz budowę domu i zakup działki budowlanej.

Najważniejsze plusy kredytu na mieszkanie:

  • finansowanie do 90% wartości nieruchomości
  • długi okres kredytowania –  do 35 lat z niską miesięczną ratą
  • raz w roku wakacje kredytowe – możliwość zawieszenia spłaty jednej raty
  • karencja w spłacie kapitału w okresie realizacji inwestycji nawet do 36 miesięcy

bezpieczeństwo – zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym z lipca 2017r. w przypadku problemów ze spłatą kredytu hipotecznego mamy możliwość porozumienia się z bankiem i wyznaczenia terminu 6 miesięcy na sprzedaż nieruchomości oraz spłatę pozostałej kwoty kredytu, a różnica pomiędzy ceną a spłatą kredytu trafia na nasze konto.


Specjalizujemy się nie tylko w kredytach hipotecznych ale również posiadamy niezbędną wiedzę z zakresu kredytów gotówkowych i konsolidacyjnych. Eksperci firmy Consilo w Krakowie przeanalizują wady i zalety ofert kredytowych i pomogą Ci w podjęciu najkorzystniejszej decyzji. Skontaktuj się z nami.

W czym możemy Ci pomóc ?

Firma Consilo od lat zajmuje się pośrednictwem finansowym i ma na swoim koncie sporo sukcesów. Sprawdź sam nasze umiejetności.

Masz pytania ? Zapraszamy do Kontaktu !

Consilo Finanse i Nieruchomości